Malowanie proszkowe należy do najbardziej popularnych i cenionych metod malowania przemysłowego, ze względu na możliwość jednoczesnego ozdobnego pokrycia powierzchni i jej zabezpieczania przed korozją.
Malowanie techniką proszkową ma ogromną ilość zalet. To właśnie one sprawiają, że jest to metoda chętnie wybierana, która cieszy się rosnącym zainteresowaniem.
Przede wszystkim farby proszkowe cechuje wysoka wydajność. Malowana powierzchnia „przyciąga” cząsteczki farby w momencie wytworzenia pola elektrostatycznego. Nakładana warstwa farby jest cienka, równomierna i idealnie przylegająca do malowanego elementu tworząc na nim trwałą, gładką a zarazem jednolitą powierzchnię.
Proszek ulega stopieniu pod wpływem wysokiej temperatury w specjalnym piecu do polimeryzacji w temperaturze 160°C – 230°C.
Powierzchnia pozbawiona jest deformacji.
Powłoka stworzona metodą proszkową nie posiada zacieków, a kolor rozkłada się równomiernie co przekłada się na estetykę danej powierzchni.Prezentuje się ona o wiele lepiej, niż ta malowana mokrą farbą.
Techniką proszkową można uzyskać nie tylko tradycyjne wykończenie. Współczesna technologia umożliwia malowanie na wysoki połysk lub mat. Wykończenie może być nie tylko satynowe, ale również strukturalne.
Malowanie proszkowe pozwala otrzymać powłokę niezwykle trwałą, która w idealnym stanie przetrwa długie lata.
Dzięki temu, że jej grubość jest identyczna na całej powierzchni, to jej parametry są takie same w każdym obszarze.
Powierzchnia stworzona techniką proszkową ma właściwości antykorozyjne. Jest także odporna na oddziaływanie czynników fizycznych, chemicznych, czy też atmosferycznych.
Plusem jest również to, że tego rodzaju powłoki mogą być również odporne na promieniowanie UV, czy też skrajne temperatury.
Do malowania przyjmujemy elementy o wymiarach:
długość: 280 cm
szerokość: 120 cm
wysokość: 150 cm